دکوراسیون اداری

دکوراسیون ادارات با در نظر گرفتن موارد زیادی طراحی و انجام می شود. دکوراسیون ادارات سبک های متفاوتی دارد، که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. نظر صاحب مکان در طراحی دکوراسیون و نوع سبک آن تاثیر دارد. انتخاب وسایل در یک دکوراسیون خوب تاثیر گذار است. انواع دکوراسیون وجود دارد که می توانید متناسب با مکان خود آن را انتخاب کنید. مجموعه ای که در ادامه با آن آشنا می شوید، یکی از مجموعه های طراحی دکوراسیون داخلی منطقه 22 تهران می باشد. در ادامه انواع سبک های دکوراسیون اداری را بررسی می کنیم.

دکوراسیون چیست؟

دکوراسیون به منطور تزئین خونه با وسایل، کاغذ دیواری، کابینت ها و موارد دیگر می باشد. در هر سبک، نوع وسایل و استفاده از رنگ ها متفاوت است. هدف از طراحی دکوراسیون برای یک مکان به وجود آوردن یک فضای زیبا و استفاده بهینه از فضا طبق سلیقه مشتری می باشد.

دکوراسیون انوع متفاوتی شامل دکوراسیون داخلی، دکوراسیون خارجی، دکوراسیون کودکانه، دکوراسیون اداری و… می باشد. که در این مطلب، دکوراسیون اداری و سبک های متفاوت آن را بررسی می کنیم. دکوراسیون تاثیرات زیادی بر روی زندگی دارد. دکوراسیون خوب باعث افزایش آرامش و خلاقیت می شود. در دکوراسین طرز چیدمان مهم می باشد.

دکوراسیون اداری چیست؟

این دکوراسیون معمولاً برای شرکت ها، دفاتر، ادارات و این دست مکان ها انجام می شود. در بعضی خانه ها یک اتاق را به عنوان اتاق کار در نظر می گیرند، که برای آن هم می توان دکوراسیون اداری را اجرا کرد.

در این دکوراسیون باید فضایی که وجود دارد را بررسی کرده و طبق آن طراحی کنند. در هنگام طراحی به خواسته های مشتری باید توجه شود و تمام نیاز ها و خواسته های آن در پایان کار مشاهده شود. به عنوان مثال اگر مشتری به سه میز احتیاج داشته باشد باید طراحی به صورتی باشد که آن سه عدد میز در بهترین حالت چیدمان شوند. برای داشتن وسایل با شکل و شمایل دلخواه خودتان می توانید به شرکت های مربوطه درخواست اجرا انواع میز و صندلی اداری خاص و سفارشی را بدهید.

اجرای این دکوراسیون بهتر است توسط افراد متعهد و متخصص انجام شود. یک دکوراسیون اداری خوب باعث می شود کارکنان با آرامش کار خود را انجام دهند. این دکوراسیون قسمتی از دکوراسیون داخلی به حساب می آید. این دکوراسیون باید کاربردی باشد، به عنوان مثال وسایل به گونه ای باشند که به راحتی در دسترس کارمندان قرار بگیرند. طراحی این دکوراسیون باید به گونه ای باشد که هر شخص یک مکان برای گذاشتن وسایل شخصی اش داشته باشد. برای جلوگیری از خستگی کارکنان می توان قسمتی از محل کار را مخصوص استراحت و خوردن غذا قرار داد. طراحی دکوراسیون ادارات بهتر است در ارتباط با کار آن شرکت باشد.

نکات تکمیلی

دیوار ها بر طراحی دکوراسیون ادارات تاثیر بسیاری بر زیبایی محیط دارند. نورپردازی یکی دیگر از موضوعات مهم در دکوراسیون می باشد. در فضای اداری وجود قفسه بندی از مواردی هست که بهتر است به آن توجه شود. انتخاب مبلمان مناسب در این دکوراسیون باید مورد توجه قرار گیرد. در ادارات و محل های کار بهتر است قسمتی را خلوت و خالی از وسایل برای رفت و آمد ارباب رجوع و کارکنان قرار دهیم.

وقتی محل کار شما از فضای کمتری برخوردار باشد، باید به گونه ای طراحی شود که بزرگتر نشان دهد. هنگامی که فضای شما کوچک است می توانید ازآینه استفاده کنید. آینه ها باعث می شوند فضا بزرگتر نشان داده شود. یکی دیگر از راه حل های بزرگتر نشان دادن یک مکان به کار گیری رنگ های روشن می باشد. می توانید برای بزرگتر نشان دادن فضا میز ها، کمد ها، مبلمان و وسایل کوچکتر اما مفید و کاربردی تهیه کنید.

انواع سبک دکوراسیون اداری

انواع سبک دکوراسیون متفاوتی مانند دکوراسیون اداری مدرن، دکوراسیون اداری کلاسیک، دکوراسیون اداری مینیمال و سبک های دکوراسیون اداری دیگر وجود دارد. در ادامه انواع سبک این دکوراسیون را بررسی می کنیم.

دکوراسیون اداری عبارتند از:

  • مدرن:

یکی از پرطرفدارترین سبک های این دکوراسیون، سبک مدرن می باشد. در این سبک از دکوراسیون از مبلمان مدرن استفاده می شود. رنگ دیوار ها و کاغذ دیواری بر اساس سبک مدرن انتخاب می شود. در طراحی دفاتر به سبک مدرن از ترکیب ویژگی هایی مانند روشنایی طبیعی، تزئینات مدرن، نورپردازی های مدرن و ویژگی های دیگری استفاده می کنند.

یکی از مزیت های دکوراسیون اداری سبک مدرن این است که استرس و اضطراب را کمتر و از شما دور می کند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این سبک علت استفاده از رنگ های متنوع می باشد. در این سبک از مبلمان و وسایل تزئیناتی و… که شکل و شمایل متفاوت تری نسبت به نسل قبلی دارند، استفاده می شود. در این دکوراسیون به سبک مدرن نباید از وسایل زیاد که باعث شلوغی در مکان می شود، استفاده کنید. مبلمانی که در سبک مدرن استفاه می شوند. در سبک مدرن برای جدا کردن فضای کار کارمندان از پارتیشن استفاده می شود.

  • کلاسیک:

این سبک طرفدارن خاص خود را دارد. سبک کلاسیک یکی از سبک های مناسب که یک مدل سنتی است برای دکوراسیون ادارات می باشد. در طراحی سبک کلاسیک بی نظمی نباید وجود داشته باشد. در دکوراسیون کلاسیک بیشتر از مبلمان و وسایل چوبی استفاده می شود. در این سبک از مبل هایی به شکل هندسی استفاده می شود. در سبک کلاسیک معمولاً از صندلی های دارای جنس چرم استفاده می شود.

یک میز اداری کلاسیک در عین شکوه، اقتدار و ظرافت باید جایی برای قرار دادن کامپیوتر ها یا لپتاپ ها و کشاب هایی جادار و کاربردی باید داشته باشد. در سبک کلاسیک معمولاً بژ، سفید، قهوه ای، خاکستری و رنگ هایی از این دست مورد استفاده قرار می گیرند. در این سبک از میز های چوبی و شیشه ای می توان استفاده کرد. در سبک کلاسیک برای پوشاندن کف از پارکت ها و کفپوش های چوبی می توان استفاده کرد.

برای تزئین دفاتر اداری می توانید از ساخته های چوبی، مجسمه ها، لوستر ها و وسایل دیگر متناسب با این سبک استفاده کنید. در این سبک از دکوراسیون می توان از گلدان های گل های متفاوت استفاده کرد. نورپردازی در سبک کلاسیک حائز اهمیت می باشد و می توان از لوستر ها و چراغ های سبک کلاسیک استفاده کرد.

  • مینیمال:

مینیمال یکی دیگر از سبک هایی می باشد که اخیراً طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در این سبک بهتر است فضا را خلوت و به دور از شلوغی طراحی کنند. در سبک مینیمال باید از وسایل و تزئینات ساده استفاده کرد. برای تزئینات می توان از تابلو های هنری سبک مدرن که ساده و جزئیات کمی دارند، چراغ های مطالعه ساده و تزئینات ساده دیگر استفاده کرد. سبک مینیمال در عین سادگی زیبایی خود را حفظ می کند.

در سبک مینیمال به عنوان رنگ غالب از رنگ های خنثی مثل طوسی، سفید، کرم و دیگر رنگ های خنثی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه این رنگ ها باعث خسته کننده شدن فضا نشوند باید به صورت کنترل شده از آن ها استفاده کرد و از رنگ های مکمل در کنار آن استفاده کرد. در این سبک از مبلمانی با طرح ساده که فضای کمتری از مکان را اشغال کند استفاده می شود. برای اینکه فضای ساده این سبک بی روح نشود می توان از گلدان های کوچک استفاده کرد. مبلمان در دکوراسیون ادارات در سبک مینیمال در سایز های کوچک و با رنگ های روشن استفاده می شود.

طراحی سه بعدی دکوراسیون اداری

امروزه تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده و در اکثر شغل ها تاثیرات مثبتی گذاشته است. یکی از این شغل ها طراحی دکوراسیون است. اخیراً با استفاده از تکنولوژی می توانید اول نقشه طراحی مکان خود را به صورت سه بعدی مشاهده کنید سپس تصمیم به پیاده سازی آن بگیرید. مجموعه های طراحی دکوراسیون این کار را برای شما انجام می دهند تا راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید. برای طراحی دکوراسیون اداری محل کارتان می توانید با مشاهده طراحی سه بعدی دکوراسیون اداری آن تصمیم بگیرید قصد اجرای آن را دارید یا خیر. از مزیت های این نوع طراحی این است که در طراحی سه بعدی می توان نقص های موجود را قبل از اجرا برطرف کرد. یکی دیگر از مزایا طراحی سه بعدی همانطور که پیش تر اشاره کردیم، دیدن طرحی که نهایی شده است قبل از پیاده سازی آن می باشد.

جمع بندی

در این مطلب، دکوراسیون اداری یکی از خدمات آنیلا دکور را مشاهده کردید. برای انجام دکوراسیون ادارات بهتر است از مجموعه های باتجربه ای مثل آنیلا دکور کمک بگیرید. همچنین، این مجموعه انجام دکوراسیون اداری در تهران را برعهده دارد. آنیلا دکور از سال 88 فعالیت خود را آغاز کرد. همچنین، این مجموعه با انجام طراحی سه بعدی دکوراسیون اداری به شما کمک می کند راحت تر تصمیم گیری کنید. این مجموعه پروژه هایی مانند پروژه برج مسکونی آجودانیه، پروژه بیمارستان امام خمینی تهران و دیگر پروژه ها را در کارنامه خود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر انجام انواع دکوراسیون می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
keyboard_arrow_up
Call Now Button