دکوراسیون سرویس خواب

دکوراسیون سرویس خواب برای انواع دکوراسیون اتاق خواب اعم از دکوراسیون اتاق خواب کودک، دکوراسیون اتاق خواب نوجوان و… متفاوت است و هر کدام از اصول خاص خود پیروی می کنند.

دکوراسیون سرویس خواب با توجه به انواع سرویس خواب مانند سرویس خواب چوبی، مدرن، عروس و اسپرت می تواند متفاوت باشد، که سرویس خواب های چوبی نیز خود به مدل های سلطنتی، مدرن، اسپرت، کلاسیک و… دسته بندی می شوند، که با توجه به نوع اتاق خواب و سلیقه مشتری متغیر است و انتخاب می شود.

دکوراسیون سرویس خواب برای هر رنج سنی متفاوت است و از وسایل متفاوتی هم استفاده می شود، در ادامه مطلب دکوراسیون سرویس خواب برای انواع سنین را بررسی می کنیم، همچنین انواع دکوراسیون اتاق خواب، ویژگی هر کدام را بررسی می کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب

به طور کلی اتاق خواب حریم شخصی افراد به حساب می آید پس انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری، رنگ سرویس خواب، وسایل تزئینی و نوع چیدمان نقش به خصوصی را ایفا می کند. فضای اتاق خواب باید به گونه ای باشد که حس راحتی و آرامش را برای اشخاص به دنبال داشته باشد.

برای چیدمان اتاق خواب مدل خود اتاق در سبک چیدمان نقش به سزایی دارد و دکوراسیون اتاق خواب بهتر است با توجه به مدل اتاق خواب که اکثراً مربع یا مستطیل هستند و همین طور کوچک یا بزرگ بودن آن طراحی و انتخاب شود.

انواع دکوراسیون اتاق خواب شامل:

 • دکوراسیون اتاق خواب کودک
 • دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس
 • دکوراسیون اتاق خواب نوجوان
 • دکوراسیون اتاق خواب دو نفره

می شود.

دکوراسیون اتاق خواب کودک

کودکان به نسبت بزرگساالان زمان بیشتری را در اتاق خود می گذرانند پس طرز چیدمان و طراحی آن از اهمیت ویژه ای برای والدین آن ها برخوردار است. دکوراسیون اتاق خواب کودک به دودسته دخترانه و پسرانه تقسیم می شود.

برای اتاق خواب کودکان بهتر است از رنگ های شاد مثل قرمز، آبی، صورتی، سبز و… استفاده کنیم زیرا رنگ در روحیه کودک بسیار تاثیر گذار است و این موضوع اهمیت بسیاری دارد. برای تزئین اتاق کودک می توان از وسایل تزئینی متفاوتی همچون انواع عروسک ها، چراغ خواب های متفاوت و… استفاده کرد.

رنگ اتاق خواب کودک را اگر از نظر روانشناسی بخواهیم بررسی کنیم، هر رنگ تاثیرات مفیدی دارد.

تاثیرات تعدادی از این رنگ ها را بررسی می کنیم:

v   رنگ صورتی:

این رنگ به عنوان رنگ خیلی احساساتی و پر آرامش شناخته می شود.

v   رنگ بنفش:

باعث ایجاد ذوق و شوق و انگیزی در کودک می شود.

v   رنگ قرمز:

رنگ قرمز باعث ایجاد تمرکز در کودک می شود

v   رنگ آبی:

رنگ آبی باعث حس آرامش و اعتماد به نفس می شود.

دکوراسیون اتاق خواب کودک باید دارای مکانی باشد که کودک بتواند در آن بازی کند و سرگرم شود. می توان برای ایجاد این فضا از خانه های پارچه ای کوچک یا چادر های پارچه ای استفاده کرد.

دکوراسیون سرویس خواب کودک:

دکوراسیون سرویس اتاق خواب کودک نیز اهمیت بالایی برخوردار است، برای سرویس خواب اتاق کودک بهتر است از سرویس خواب های اسپرت و ساده استفاده کنیم و طرح های سلطنتی برای کودکان مناسب نمی باشد. سرویس خواب اتاق کودک شامل تخت کودک، گهواره، کمد لباس و وسایل کودک می باشد. همچنین می توان از تخت هایی که به شکل ماشین، کشتی و… هستند و کودکان را سر ذوق می آورند استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان نسبت به سایر گروه ها دشوار تر است، نوجوانان معمولا نسبت به باقی سنین حساسیت های بیشتری دارند و اکثرا دکوراسیون های مدرن و ساده را انتخاب می کنند. اتاق خواب نوجوانان هم می تواند دخترانه، پسرانه یا به طور مشترک و مناسب برای هر دو جنسیت طراحی شود.

معمولا بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان از علایق و روحیات آن ها کمک بگیرید، به عنوان مثال نوجوان هایی که به موسیقی علاقه دارند از ساز ها حتما در اتاق خواب خود استفاده می کنند و اکثرا نورپردازی با روشنایی کمتر را می پسندند و از وسایلی با تناژ رنگی کرم، قهوه ای استفاده می کنند.

امروزه نوجوان ها از وسایلی با طرح های ساده و خلوت استفاده می کنند و کمتر پیش می آید برای چیدمان اتاق از وسایل با طرح های شلوغ استفاده کنند، اما به این منظور نمی باشد که رنگ ها شاد را نمی پسندند، بر خلاف تصور نو جوانان شیفته رنگ های شاد و متفاوتی هستند. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان بهتر است از رنگ های مختلف استفاده شود.

چند اصول طراحی اتاق خواب نوجوانان:

 • مکانی برای کتاب ها و مطالعه
 • استفاده از وسایل تزئینی دیواری
 • دیواری مخصوص قاب عکس و تابلو ها

دکوراسیون سرویس خواب نوجوانان:

سرویس خواب نوجوانان شامل تخت، میز آرایشی، آینه، کمد لباس، کتابخانه و… می شود. که نوجوانان معمولاً به سرویس خواب هایی با رنگ سفید، سبک مدرن و اسپرت علاقه دارند. تخت خواب های معلق یا دارای پرده نیز برای استفاده در دکوراسیون سرویس خواب نوجوانان مناسب است.

دکوراسیون اتاق خواب دو نفره

طراحی اتاق خواب دو نفره تنوع بسیار بالایی دارد، افراد معمولا برای اتاق خواب های دو نفره از رنگ های خنثی مانند کرم،سفید، طوسی و… یا رنگ هایی مثل قهوه ای و آجری استفاده می کنند و از رنگ های دیگر به عنوان رنگ تکمیل کننده استفاده می کنند، رنگ هایی مثل زرد، سبز و… نیز طرفداران خاص خود را دارند، اگر اشخاص بخواهند از طراحی مدرن برای اتاق خواب خود استفاده کنند، رنگ های خنثی بهترین انتخاب هستند، رنگ هایی مانند آبی روشن، سبز روشن و… حس آرامش بخشی را القا می کنند، همه این رنگ ها انتخاب های مناسبی برای یک اتاق خواب دو نفره با سبک مدرن هستند.

چیدمان اتاق خواب دو نفره از اصولی پیروی می کند، به عنوان مثال قرار دادن تخت دو نفره اصولی دارد که اگر رعایت شود در زیبایی و استفاده بهینه تر از فضای اتاق تاثیر زیادی دارد. برای قرار دادن تخت خواب باید ابعاد اتا خواب را در نظر داشته باشیم و با توجه به آن تخت خواب مناسب را انتخاب کنیم. در چیدمان اتاق خواب دو نفره می توانیم از قاب عکس های خانوادگی اشخاص، انواع تابلو، فرش های سایز کوچک، پرده و همچنین از گل و گیاهان طبیعی استفاده کرد.

استفاده از نورپردازی و لوستر های مناسب در اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، برای نورپردازی اتاق خواب بهتر است از نور های ملایم استفاده شود، اگر اتاق خواب شما محلی برای انجام کار هایتان نیز هست می توانید از لامپ های پر نور و از انواع آباژور ها برای داشتن نور ملایم استفاده کنید.

دکوراسیون سرویس اتاق خواب:

سرویس اتاق خواب شامل وسایل زیر می باشد:

 • تخت خواب
 • میز کنار تختی
 • میز آرایشی
 • کد لباس

اشخاص برای انتخاب سرویس اتاق خواب خود باید ابعاد وسایل نسبت به متراژ اتاق خواب را در نظر بگیرند، به عنوان مثال برای استفاده بهینه از فضا می توانند از تخت خواب های تاشو که سمت دیگر آن ها کمد وسایل تعبیه شده است استفاده کنند.

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس

معمولا برای چیدمان اتاق خواب عروس از بادکنک، گل طبیعی و شمع استفاده می کنند که جلوه زیبایی به اتاق خواب می دهد. برای دکوراسیون اتاق خواب بهتر از رنگ های روشن سفید یا کرم استفاده کنیم چون باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد. برای دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس باید اصولی را مانند رنگ وسایلی مثل تخت خواب و میز آرایشی، نورپردازی، طرح پرده و… رعایت کنیم. همچنین هماهنگ بودن وسایل از نظر رنگ و شکل و ابعاد نسبت به متراژ اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تازه عروس ها می توانند از سرویس خواب های چوبی رنگ سفید برای اتاق خواب خود استفاده کنند و برای وسایل دکوری و رو تختی و… از رنگ های پر جلوه تری برای تکمیل کردن چیدمان اتاق خواب خود بهره ببرند، اما این یک قانون نیست که حتما همه باید انجام بدهند، افراد می توانند با توجه به سلیقه خود رنگ و وسایل اتاق خواب خود را انتخاب کنند.در دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس هر چهاز وسایل ساده تر استفاده کنیم بهتره است.

دکوراسیون سرویس خواب:

سرویس خواب عروس نیز شامل تخت خواب دو نفره، میز آرایشی، آیینه، کنار تختی، کمد لباس و… می باشد. از نکات مهم دکوراسیون سرویس خواب می توانیم به گذاشتن سرویس خواب در جای مناسب اشاره کنیم.

سخن پایانی

اتاق خواب محلی برای استراحت افراد هست در نتیجه دکوراسیون اتاق خواب هر چه ساده تر و خلوت تر باشد بهتر است و باعث آرامش و داشتن ذهنی آرام می شود، با توجه به اهمیت بالای اتاق خواب بهتر است با کسانی که در این زمینه مهارت و تجربه دارند مشورت بگیرید، تا در پایان از نتیجه رضایت داشته باشید و اتاق خوابی طبق سلیقه خود داشته باشید.

یکی از بهترین مجموعه ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب در تهران، آنیلا دکور می باشد. اگر در تهران زندگی می کنید می توانید از مجموعه آنیلا دکور که از بهترین گروه ها در زمینه طراحی و دکوراسیون اتاق خواب هستند کمک بگیرید و با مراجعه به سایت آنیلا دکور از امکانات مختلف آن ها اطلاع پیدا کنید.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
keyboard_arrow_up
Call Now Button