نصب پارکت و کفپوش

پارکت و کفپوش دو گزینه برای پوشاندن کف مکان های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. این دو محصول در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کردند. پارکت ها کاربرد هایی دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. نصب پارکت و کفپوش بهتر است توسط افراد خبره انجام شود. پارکت ها انواع متفاوتی دارند. کفپوش ها کاربرد هایی دارند. برای نصب پارکت در تهران و نصب کفپوش در تهران می توانید به مجموعه ای که در آخر با آن آشنا می شوید مراجعه کنید.

اجرا انواع مدل پارکت و کفپوش ارزان

پارکت چیست؟

پارکت نوعی کفپوش که که صفحه هایی نازک و چوبی هستند که چوب آن طبیعی است. همچنین برای باعث زیبایی در خانه ها و مکان ها می شوند. اگر صاحب خانه ای کف خانه خود را پارکت بزند موقع فروش خانه پارکت می تواند قیمت خانه را بالا تر ببرد. برای ساخت پارکت ها از چوب هایی مانند چوب درخت افرا، بلوط، راش، گردو، اقاقیا، روسی، سندروس، کاج و گیلاس استفاده می کنند. پارکت ها از مزیت های بسیاری برخوردار هستند.

برخی از مزیت های پارکت ها عبارتند از:

 • پارکت ها پایداری خوبی دارند.
 • این محصولات که نوعی کفپوش هستند که به سهولت نصب می شوند.
 • پارکت ها به محیط زیست آسیب وارد نمی کنند.
 • یکی دیگر از مزایا این محصولات برخورداری از رنگ های متنوع می باشد.
 • این محصولات باعث سر خوردن نمی شود که این از دیگر مزیت های آن می باشد.
 • پارکت ها را در صورت خراب شدن می توان تعمیر کرد.
 • این محصولات می توانند سرمایی که در کف وجود دارد را به محیط منتقل نمی کنند.

پارکت ها به دلیل مزایا و زیبایی که به محیط اضافه می کنند در مکان های زیادی استفاده می شوند. نصب پارکت در مکان هایی مثل مکان های عمومی، آموزشی، صنعتی و مکان های دیگر انجام می شود. انواع پارکت مانند پارکت های چوب طبیعی، لمینیت، مهندسی و وینیل می باشد. نکاتی را بهتر است برای مراقبت از پارکت رعایت کنید.

برخی از این نکات عبارتند از:

 • برای مراقبت از پارکت خوب است که هر روز آن را توسط جاروبرقی با مکش مناسب تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن پارکت باید از پارچه ای نرم که مرطوب هست استفاده کنید.
 • برای مراقبت بیشتر می توانید با استفاده از روکش های مخصوص از پارکت محافظت کنید.

انتخاب رنگ پارکت بستگی به دکوراسیون و علایق شما دارد. برخی از رنگ های پارکت که در بازار وجود دارند، شامل رنگ تیره، متوسط، روشن و رنگ چوب طبیعی می باشد.

سطحی که قصد نصب پارکت روی آن را دارید باید صاف و تمیز باشد. پارکت ها به دو روش استفاده می شوند. در روش اول برخی پارکت ها توسط چسب چسبانده می شوند. در روش دوم اما برخی پارکت ها به هم قفل می شوند.

پارکت لمینت چیست؟

پارکت لمینت در واقع پارکت نیست. بلکه کفپوش هست. اما از نظر کاربرد به پارکت ها شبیه می باشد، پارکت لمینت نامیده می شود. پارکت لمینت مزایایی دارد. یکی از این مزایا داشتن طرح های گوناگون است. پارکت های لمینت با روشی که به یکدیگر قفل می شوند، نصب می شوند و در نصب این پارکت ها به چسب نیازی نیست. کف مکانی که قصد نصب پارکت لمینت را دارید آسیب نمی بیند، زیرا نصب این نوع پارکت به صورت قفل شدن به یکدیگر است و از چسب استفاده نمی شود. از دیگر مزیت های این نوع پارکت می توان به این اشاره کرد که در برابر آب و رطوبت از خود مقاومت نشان می دهد.

کفپوش چیست؟

کفپوش ها برای پوشاندن کف مکان های مختلف به کار می روند. از کفپوش ها در زمین های فوتبال استفاده می کنند. کفپوش ها طرح و رنگ های گوناگونی دارند. کفپوش ها باعث زیبایی محیط می شوند. موکت ها، انواع پارکت ها و موارد دیگر همگی نوعی کفپوش هستند.

اگر کفپوش ها کیفیت خوبی داشته باشند زود خراب نمی شوند. در هنگام خرید جنس کفپوش از مواردی هست که باید به آن دقت کنید. یک کفپوش خوب ویژگی های زیادی دارد.

برخی از ویژگی های کفپوش خوب عبارتند از:

 • این محصولات در برابر آسیب از خود مقاومت نشان می دهند.
 • کفپوش ها پایداری زیادی دارند.
 • این محصولات در برابر آب دارای مقاومت هستند.

کفپوش ها در کاربرد های متفاوت انواع مختلفی دارند. انواع مختلف کفپوش ها از نظر کاربرد شامل کفپوش های گرمایشی، پرزدار، حفاظتی، اپوکسی، متحرک می باشند. کفپوش اپوکسی به دلیل برخورداری از پایداری، چسبندگی خوب و موارد دیگر در انواع صنایع و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش های پرزدار همان موکت ها هستند که از زمان های قدیم استفاده می شدند. امروزه با ساخت کفپوش های جدید کفپوش پرزدار یا همان موکت طرفدارن زیادی را به خود اختصاص می دهد. کفپوش متحرک به سرعت و آسان نصب می شود. و این کفپوش از جنس رزین اپوکسی هست. کفپوش گرمایشی در گرم نگه داشتن خانه کاربرد دارد. این مدل کفپوش ها انواع دیگری هم دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

برخی از انواع کفپوش ها عبارتند از:

 • کاشی و سرامیک
 • پارکت چوبی و بامبو
 • پارکت لمینیت
 • وینیل
 • سنگی

نصب پارکت و کفپوش در زیبایی مکان ها تاثیر بسیاری دارید. اما نصب پارکت و کفپوش کاربرد های دیگری هم دارد که به آن ها اشاره کردیم.

کفپوش PVC چیست؟

این کفپوش انعطاف پذیر می باشد. این کفپوش در برابر آب مقاوم می باشد. کفپوش PVC مزیت هایی دارد. تمیز کردن راحت یکی از مزیت های آن می باشد. یکی دیگر از مزیت های خوب این کفپوش این است که مدت زمان زیادی عمر می کند. این کفپوش ها را می توان شست.

جمع بندی

در این مطلب، نصب پارکت و کفپوش را بررسی کردیم. برای نصب پارکت و کفپوش بهتر است از مجموعه های معتبر و با تجربه کمک بگیرید. یکی از مجموعه های باتجربه آنیلا دکور می باشد. آنیلا دکور اجرا کفپوش و پارکت ارزان را برعهده دارد. این مجموعه از سال 88 آغاز به فعالیت کرد. آنیلا دکور بیشتر از 500 پروژه را تمام کرده است. از پروژه های این مجموعه می توان به پروژه کافه رستوران پارک طالقانی، باغ و تالار حمید شهریار و موارد دیگر اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت پارکت و کفپوش می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

انجام دهنده و مهندس نصب پارکت و کفپوشاجرا و نصب پارکت و کفپوش ضد آبنصب کفپوش ایرانی و خارجی در تهران منطقه 22کارگر کفپوش و پارکت

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
keyboard_arrow_up
Call Now Button