نصب کاغذ دیواری

در طی دهه های اخیر کاغذ دیواری ها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. کاغذ دیواری ها دارای انواع و طرح های مختلف در جنس های مختلف می باشند. که کاغذ دیواری ها در دکوراسیون نقش مهمی دارند. خرید کاغذ دیواری از آن مواردی هست که باید بسیار در آن دقت کنید و از نظر کیفیت و نصب، قبل از انجام کار تحقیقات خود را انجام داده باشید. در این امر بهتر است از سایت هایی که در فروش کاغذ دیواری و نصب آن تخصص دارند کمک بگیرید. توسط این مطلب ویژگی و مزایا نصب کاغذ دیواری، نحوه نصب کاغذ دیواری، نحوه نگهداری و مراقبت از کاغذ دیواری را بررسی می کنیم. نهایتا با مجموعه ای با تجربه برای خرید کاغذ دیواری و نصب کاغذ دیواری در تهران آشنا می شوید.

کاغذ دیواری چیست؟

از کاغذ دیواری ها برای پوشاندن دیوار های خانه ها، فروشگاه ها و… استفاده می شود، کاغذ دیواری ها به عنوان تزئینی برای خانه ها و فروشگاه ها و… استفاده می شوند. کاغذ دیواری ها به عنوان روکشی بر روی دیوار هستند و مزایایی دارند، که انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها نیز ویژگی ها و مزایایی مناسب با کارایی شان دارند.

نصب کاغذ دیواری منزل

انواع کاغذ دیواری ها عبارتند از:

 • کاغذ دیواری با روکش پارچه ای
 • کاغذ دیواری با روکش وینیل
 • کاغذ دیواری کاغذی
 • کاغذ دیواری وینیل فابریک بک
 • کاغذ دیواری وینیل سخت و جامد

کاغذ دیواری ها باعث پوشاندن عیوب دیوار می شوند. مزایایی که باعث می شوند کاغذ دیواری را انتخاب و از آن استفاده کنیم زیاد هستند.

همیشه این سوال مطرح است که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ در واقع هر کدام مزایا و همچنین معایبی دارند، اما مزایا کاغذ دیواری نسبت به معایب آن بیشتر است به همین علت انتخاب اکثر اشخاص کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری ها طول عمر بیشتری نسبت به رنگ و نقاشی دارند و همچنین از نظر تنوع کاغذ دیواری ها انتخاب مناسب تری هستند، زیرا کاغذ دیواری ها خود گاهی طرح دار نیز هستند اما رنگ این گونه نیست و اگر بخواهیم روی رنگ نقاشی کنیم به یک نقاش متخصص نیاز داریم که آن هم باعث بالا رفتن هزینه می شود.

نحوه نصب کاغذ دیواری

برای پوشاندن سقف، دیوار ها، درب ها، کمد ها و کابینت ها، ستون ها و… از کاغذ دیواری ها استفاده می کنند. برای نصب کاغذ دیواری باید از متخصصین این کار کمک گرفت تا نتیجه خوب و دل خواهی به دست بیاید. اولین و مهم ترین گام برای نصب کاغذ دیواری انتخاب یک کاغذ دیواری زیبا و متناسب با فضا است، نصب کاغذ دیواری نیازمند ابزاری می باشد تا این کار به نحو احسن انجام شود، این ابزار شامل رول کاغذ دیواری، کاردک پلاستیک، کاتر، چسب مخصوص، قلمو، میز برای کار، چسب چوب می باشد.

باید دقت داشته باشیم دیواری که روی آن قرار است کاغذ دیواری نصب شود، نم یا رطوبت نداشته باشد، کلید برق و پریز ها را جدا کنیم، ارتفاع دیوار را اندازه گیری کنیم، در نظر بگیریم که آیا جنس دیوار به چه صورت است؟ آیا برای نصب کاغذ دیواری مناسب است یا نه؟ آیا دیوار دارای ترک هست؟ اینها یک سری نکات هستند که حتما قبل از نصب کاغذ دیواری باید رعایت شوند.

یک نصاب کاغذ دیواری حرفه ای باید تمام اصول را رعایت کند تا بهترین نتیجه حاصل شود و مشتری را نیز راضی کند.

یک نصاب حرفه ای برا نصب کاغذ دیواری مراحلی را انجام می دهد، در مرحله اول برای اینکه دیواری صاف داشته باشیم نصاب به کمک سمباده نازک کاری را انجام می دهد و بعد دیوار ها را اندازه گیری می کند تا کاغذ دیواری را دقیق و به مقدار لازم برش دهد، در مرحله بعد دیوار ها را با چسب می پوشانند حال کاغذ دیواری ها را باز می کنیم و طبق اندازه های دیوار که گرفته شد، کاغذ را برش می دهد. سطح کاغذ دیواری ها هم آمیخته به چسب می شوند و از گوشه دیوار و به وسیله یک خط کش شروع به چسباندن کاغذ روی دیوار می کند.

مزایایی که باعث پر طرفدار شدن کاغذ دیواری ها و استفاده از آن ها می شود عبارتند از:

 • یکی از مهم ترین این ویژگی ها نصب آسان و پر سرعت این کاغذ ها است.
 • قابل تجزیه در محیط زیست هستند.
 • تنوع زیادی در رنگ و مطرح دارند.
 • کاغذ دیواری ها نیز قابل تعمیر هستند و این از دیگر علت هایی است که باعث پر طرفدار بودن آن ها شده است.
 • در برابر ضربه مقاومت دارند.

کاغذ دیواری ها نیز کاربرد هایی دارند که در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم:

 • تزئین کمد ها با استفاده از کاغذ دیواری ها
 • برای پوشاندن دیوار های سرویس بهداشتی می توانید از کاغذ دیواری وینیل استفاده کنید.
 • پله های داخل خانه را می توان با استفاده از کاغذ دیواری ها به صورت خلاقانه ای تزئین و تغییر داد.
 • باعث افزایش هارمونی در دکوراسیون منزل می شود.
 • در خانه هایی با وسایلی با طرح های شلوغ می توان از کاغذ دیواری ها با رنگ های خنثی یا طرح های ساده و برای خانه هایی با وسایل ساده و خلوت می توان از کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ برای متعادل کردن فضای خانه استفاده کرد.

بررسی قیمت انواع کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری به عوامل زیادی چون جنس آن، مقدار کاغذی که برای دیوار ها استفاده می شوند و… بستگی دارد. کاغذ دیواری ها دو جنس ایرانی و خارجی دارند.

قیمت ها به صورت حدودی است. برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 • قیمت رول کاغذ دیواری ایرانی

قیمت هر رول کاغذ دیواری ایرانی از مبلغ  210,000 تومان شروع می شود و تا 420,000 تومان می باشد.

 • مبلغ یا قیمت رول کاغذ دیواری چینی

بها هر رول کاغذ دیواری چینی از مبلغ 300,000 تومان شروع می شود تا 1,200,000 تومان می باشد.

 • بها یا قیمت رول کاغذ دیواری ترک

ارزش هر رول کاغذ دیواری ترک از مبلغ 550,000 تومان شروع می شود تا 2,400,000 تومان می باشد.

 • ارزش یا قیمت رول کاغذ دیواری اروپایی

مبلغ هر رول کاغذ دیواری اروپایی از مبلغ 1,500,000 تومان شروع می شود تا 6,000,000 تومان می باشد.

نحوه نگهداری از کاغذ دیواری ها

برای نگهداری از کاغذ دیواری ها نکات زیادی را باید بدانیم و رعایت کنیم تا عمر کاغذ دیواری نیز بیشتر شود. برای نگهداری درست از کاغذ دیواری بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره جنس آن ها نیز داشته باشیم. کاغذ دیواری ها با توجه به جنسی که دارند طول عمر متفاوتی نیز دارند.

برای مثال کاغذ دیواری های وینیل راحت تر تمیز می شوند. برای تمیز کردن کاغذ دیواری ها بهتر است از مواد شوینده مناسب و همچنین دستمال یا اسفنج مناسب استفاده کنیم. کاغذ دیواری هایی وجود دارند که در برابر رطوبت مقاوم هستند. اما بهتر است از آن ها هم در قسمت هایی که رطوبت وجود دارد استفاده نکنیم. دور نگه داشتن کاغذ دیواری از گرد و غبار نیز به طول عمر آن و نگهداری از کاغذ دیواری کمک می کند. از برس های زبر، مایع های سفید کننده و… نباید استفاده کرد. به طور کلی برای مراقبت از کاغذ دیواری می توانیم از پارچه های خشک و نیز مرطوب، برس نرم، حوله خشک و… استفاده کنید.

نصب کاغذ دیواری در تهران

در ابتدا به شما قول دادیم یکی از با تجربه ترین مجموعه ها در نصب کاغذ دیواری در تهران را به شما معرفی کنیم، این مجموعه آنیلا دکور نام دارد، که در نصب کاغذ دیواری، طراحی دکوراسیون خانه و… در تهران فعالیت دارند. آنیلا دکور با داشتن مهارت و متخصصان این حوزه نتیجه ای مطلوب را ارائه می دهند.

سخن پایانی

در نتیجه استفاده از کاغذ دیواری ها مزایا و کاربرد های زیادی دارد که باعث ترغیب افراد به استفاده از آن می شود و روز به روز طرفداران این محصولات که باعث زیبایی منزل می شود در حال افزایش می باشد. مشتری ها برای مشاهده طرح و قیمت کاغذ دیواری و انواع آن به سایت آنیلا دکور مراجعه کنند و نیز می توانند برای خرید کاغذ دیواری و نصب آن از طریق این مجموعه اقدام کنند و از نتیجه پایانی لذت ببرند.

فرم درخواست نصب کاغذ دیواری
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
keyboard_arrow_up
Call Now Button